KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477071
nr 1447 7071
Nathalie Levi
(1914-1995), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x48cm, yttermått inklusive ram: 78x67cm
Nathalie Levi,polsk-svensk skulptör och målare född i S:t Petersburg 1914, död 1995.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 februari 2022
kl 20:04:12
100 kr
150 kr
300 kr
Nathalie Levi
Läs mer om Nathalie Levi